logo

Şereflikoçhisar Parsel Sorgulama

Şereflikoçhisar Parsel Sorgulama

Şereflikoçhisar parsel sorgulama; Ankara ilinde bulunan Şereflikoçhisar Tapu Müdürlüğü'ne gidilerek yapılabileceği gibi TKGM sitesinden online olarak ya da yan tarafta yer alan TKGM alt yapısının kullanıldığı bölümden yapabilirsiniz.

Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Şereflikoçhisar ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Önceden ilgili Tapu Müdürlüğüne veya belediyelerin imar müdürlüklerine gidilerek yapılan parsel sorgu ve imar sorgulama işlemi artık internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir hale gelmiştir. Şereflikoçhisar Parsel sorgulama işlemi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası, e-devlet üzerinden veya "imarsorgula" sitesinden yapabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ada parsel sorgulama ile bir gayrimenkulün konumu, büyüklüğü, ulaşım bağlantıları hatta bulunduğu bölge de e-imar hizmeti var ise imar durumunu artık İnternet üzerinden öğrenmek mümkün.

Şereflikoçhisar Ada Parsel Sorgulama 

Şereflikoçhisar Parsel Sorgulama' nızı Ankara İli, Şereflikoçhisar İlçesi, mahalle, ada ve parsel bilgilerini girdikten sonra harita üzerinde sorguladığımız parsele tıklanır. Açılan tabloda bilgilerini girdiğiniz parselin detayları hakkında bilgiler bulunmaktadır. Bu tabloda;

Öznitelik bilgisi, Panora Görünümü, Koordinat listesi, Rota, İndirme, Ortofoto bilgisi, Paylaş, Favorilere ekle sekmeleri yer almaktadır.

İlgili sekmeler de sorgulama yapılan parsel hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Koçhisar Tapu Sorgulama

Şereflikoçhisar Parsel Sorgulama

Öznitelik bilgisi: Gayrimenkulün yer aldığı il, ilçe, mahalle, ada, parsel vb. bilgiler bulunmaktadır.

Panora Görünümü: Parselin yer aldığı sokak görünümü ile sorguladığınız taşınmazın fotoğrafını görebilirsiniz.

Koordinat listesi: Enlem, boylam bilgileri ve parselin kenar uzunluklarını öğrenebilirsiniz.

Rota: Navigasyon ile taşınmazın adresine yönlendirir.

İndirme: PDF vb. türlerde taşınmaz bilgilerini bilgisayarınıza veya telefonunuza indirebilirsiniz.

Ortofoto bilgisi: Parselin yer aldığı uydu fotoğrafının hangi tarihli olduğu gösterir.

Paylaş: Taşınmaz bilgilerini belirli araçlarla başkaları ile de paylaşabilirsiniz.

Favorilere ekle: Tekrar TKGM sisteme girişinizde favoriye eklediğiniz taşınmazlara ada, parsel bilgilerini girmeden direkt ulaşabilirsiniz.