logo

Ada Parsel Nedir? Ada parsel imar sorgulama nasıl yapılır?

Ada Parsel Pafta

Ada parsel sorgulama ile bir gayrimenkulün konumu, büyüklüğü, ulaşım bağlantıları hatta bulunduğu bölge de e-imar hizmeti var ise imar durumunu artık İnternet üzerinden öğrenmek mümkün. Ayrıntılara geçmeden öncelikle tanımları belirtelim.

Ada: Dört tarafı sokak, cadde, demir yolu, meydan, akarsu gibi doğal ve yapay engellerle çevrilmiş parseller topluluğuna denir.

Parsel: Kısaca imar yasalarına göre ayrılıp sınırlanmış arazi parçası olarak tanımlanmaktadır.

Pafta: Ada ve parsel dışında sıklıkla karşılaştığım diğer bir emlak terimi de paftadır. Farklı ölçekteki haritalar içinde planı ya da modeli oluşturan parçaların her biridir. Kısaca arazilerin belirli ölçeklerde küçültülerek harita üzerindeki yansımaları olarak ifade edebiliriz.

Ada parsel sorgulama, emlak vergisi sorgulama, rayiç bedel sorgulama, kent rehberi işlemleriniz için: www.parselsorgula.com

İmar sorgula üzerinden ada parsel sorgulama

İmar sorgula sisteminde parsel sorgula butonuna tıkladığınızda TKGM parsel sorgu alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ada parsel sorgulamanızı başlatmak için tıklayınız.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha önce ilgili belediyelerin imar müdürlüklerine gidilerek yapılan imar sorgulama işlemi artık birçok belediyenin e imar sitesi üzerinde kolayca gerçekleştirilebilir hale gelmiştir.

İmar sorgulamalarınızı www.imarsorgula.com sitesi E-İmar bölümünde kolayca ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-imar sorgula

İmar sorgula

E- imar sayfasında sorgulama yapacağınız taşınmazın ilini ve ilçesini harita üzerinden veya ilgili sayfada oluşturulan sekmeden seçtikten sonra otomatik olarak ilgili belediyenin E-İmar sitesine (var ise) aktarılıp ada parsel bilgilerinizi girerek ilgili tapunun imar durumunu öğrenebilirsiniz. İmar sorgula sayesinde farklı bölgelerdeki tüm gayrimenkullerinizi tek platformda imarını sorgulayabilir aklınıza takılan tüm soruları bize sor bölümünden ulaştırabilirsiniz.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

3 thoughts on “Ada Parsel Nedir? Ada parsel imar sorgulama nasıl yapılır?”

Leave a reply