logo

Adana E-İmar


ADANA E-İMAR

Adana E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Aladağ E-İmar

Ceyhan E-İmar

Çukurova E-İmar

Feke E-İmar

İmamoğlu E-İmar

Karaisalı E-İmar

Karataş E-İmar

Kozan E-İmar

Pozantı E-İmar

Saimbeyli E-İmar

Sarıçam E-İmar

Seyhan E-İmar

Tufanbeyli E-İmar

Yumurtalık E-İmar

Yüreğir E-İmar

Adana E-İmar Durumu Sorgulama

Adana E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Çukurova E-İmar, Kozan E-İmarSarıçam E-İmarSeyhan E-İmar

Adana E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Aladağ E-İmar, Ceyhan E-İmar, Feke E-İmar, İmamoğlu E-İmar, Karaisalı E-İmar, Karataş E-İmar, Pozantı E-İmar, Saimbeyli E-İmar, Tufanbeyli E-İmar ,Yumurtalık E-İmar, Yüreğir E-İmar

Adana E-İmar

İmar durumu sorgulaması Adana ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Adana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Adana İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Adana Parsel Sorgulama

Adana Parsel Sorgula

Adana parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Adana ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.