logo

Adıyaman E-İmar


ADIYAMAN E-İMAR

Adıyaman E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Besni E-İmar

Çelikhan E-İmar

Gerger E-İmar

Gölbaşı E-İmar

Kahta E-İmar

Adıyaman Merkez E-İmar

Samsat E-İmar

Sincik E-İmar

Tut E-İmar

Adıyaman İmar Durumu Sorgulama

Adıyaman E-İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Adıyaman Merkez E-İmar

Adıyaman E-İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Besni E-İmar, Çelikhan E-İmar, Gerger E-İmar, Gölbaşı E-İmar, Kahta E-İmar, Samsat E-İmar, Sincik E-İmar, Tut E-İmar

Adıyaman E-İmar

İmar durumu sorgulaması Adıyaman ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de imar durumunuzu öğrenebilirsiniz. İmar durumları parselin bulunduğu bölge planına göre değişiklik göstermektedir.

Adıyaman imar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Adıyaman İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Adıyaman Parsel Sorgulama

Adıyaman Parsel Sorgula

Adıyaman parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Adıyaman ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.