logo

Afyon E-İmar


AFYON E-İMAR

Afyon E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Afyonkarahisar Merkez E-İmar

Başmakçı E-İmar

Bayat E-İmar

Bolvadin E-İmar

Çay E-İmar

Çobanlar E-İmar

Dazkırı E-İmar

Dinar E-İmar

Emirdağ E-İmar

Evciler E-İmar

Hocalar E-İmar

İhsaniye E-İmar

İscehisar E-İmar

Kızılören E-İmar

Sandıklı E-İmar

Sincanlı E-İmar

ultandağı E-İmar

Şuhut E-İmar

Afyonkarahisar E-İmar Durumu Sorgulama

Afyon E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Emirdağ E-İmar, Afyonkarahisar Merkez E-İmar

Afyon E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Başmakçı E-İmar, Bayat E-İmar, Bolvadin E-İmar, Çay E-İmar, Çobanlar E-İmar, Dazkırı E-İmar, Dinar E-İmar, Evciler E-İmar, Hocalar E-İmar, İhsaniye E-İmar, İscehisar E-İmar, Kızılören E-İmar, Sandıklı E-İmar, Sincanlı E-İmar, Sultandağı  E-İmar,  Şuhut E-İmar

Afyon E İmar

İmar durumu sorgulaması Afyonkarahisar ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Afyonkarahisar ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Afyonkarahisar İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Afyonkarahisar Parsel Sorgulama

Afyon Parsel Sorgula

Afyonkarahisar parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Afyonkarahisar ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.