logo

Aksaray E-İmar


AKSARAY E-İMAR

Aksaray E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Ağaçören E-İmar

Eskil E-İmar

Gülağaç E-İmar

Güzelyurt E-İmar

Aksaray Merkez E-İmar

Ortaköy E-İmar

Sarıyahşi E-İmar

Sultanhanı E-İmar

Aksaray İmar Durumu Sorgulama

Aksaray E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Aksaray Merkez E-İmar

Aksaray E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ağaçören E-İmar, Eskil E-İmar, Gülağaç E-İmar, Güzelyurt E-İmar, Ortaköy E-İmar, Sarıyahşi E-İmar, Sultanhanı E-İmar

Aksaray E İmar

İmar durumu sorgulaması Aksaray ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları ve buna bağlı olarak yapılaşma koşulları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Aksaray ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Aksaray İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise ilgili belediyeye giderek ulaşabilirsiniz. Resmi imar durumundan önce E İmar hizmeti ile taslak olarak çalışmalar yapabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Aksaray Parsel Sorgulama

Aksaray Parsel Sorgula

Aksaray parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Aksaray ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.