logo

Amasya E-İmar


AMASYA E-İMAR

Amasya E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Amasya Merkez E-İmar

Göynücek E-İmar

Gümüşhacıköy E-İmar

Hamamözü E-İmar

Merzifon E-İmar

Suluova E-İmar

Taşova E-İmar

Amasya İmar Durumu Sorgulama

Amasya İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Amasya Merkez E-İmar

Amasya İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Göynücek E-İmar, Gümüşhacıköy E-İmar, Hamamözü E-İmar, Merzifon E-İmar, Suluova E-İmar, Taşova E-İmar

Amasya E İmar

İmar durumu sorgulaması Amasya ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Amasya ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Amasya İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Amasya Parsel Sorgulama

Amasya Parsel Sorgula

Amasya parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Amasya ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.