logo

Ankara E-İmar


ANKARA E-İMAR

Ankara E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akyurt E-İmar

Altındağ E-İmar

Ayaş E-İmar

Bala E-İmar

Beypazarı E-İmar

Çamlıdere E-İmar

Çankaya E-İmar

Çubuk E-İmar

Elmadağ E-İmar

Etimesgut E-İmar

Evren E-İmar

Gölbaşı E-İmar

Güdül E-İmar

Haymana E-İmar

Kalecik E-İmar

Kazan E-İmar

Keçiören E-İmar

Kızılcahamam E-İmar

Mamak E-İmar

Nallıhan E-İmar

Polatlı E-İmar

Pursaklar E-İmar

Sincan E-İmar

Şereflikoçhisar E-İmar

Yenimahalle E-İmar

Ankara E-İmar Durumu Sorgulama

Ankara E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Akyurt E-İmar, Altındağ E-İmarEtimesgut E-İmar, Gölbaşı E-İmar, Kazan E-İmar, Keçiören E-İmar, Mamak E-İmarPolatlı E-İmar, Sincan E-İmar, Yenimahalle E-İmar

Ankara E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ayaş E-İmar, Bala E-İmar, Beypazarı E-İmar, Çamlıdere E-İmar, Çankaya E-İmar, Çubuk E-İmar, Elmadağ E-İmar,  Evren E-İmar,  Güdül E-İmar, Haymana E-İmar, Kalecik E-İmar, Kızılcahamam E-İmar, Nallıhan E-İmar, Pursaklar E-İmar, Şereflikoçhisar 

Ankara E-İmar

İmar durumu sorgulaması Ankara ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Ankara ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Ankara İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ankara Parsel Sorgulama

Ankara Parsel Sorgula

Ankara parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Ankara ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.