logo

Aydın E-İmar


AYDIN E-İMAR

Aydın E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Bozdoğan E-İmar

Buharkent E-İmar

Çine E-İmar

Didim E-İmar

Efeler E-İmar

Germencik E-İmar

İncirliova E-İmar

Karacasu E-İmar

Karpuzlu E-İmar

Koçarlı E-İmar

Köşk E-İmar

Kuşadası E-İmar

Kuyucak E-İmar

Nazilli E-İmar

Söke E-İmar

Sultanhisar E-İmar

Yenipazar E-İmar

Aydın E-İmar Durumu Sorgulama

Aydın E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Kuşadası E-İmar,Söke E-İmar,Didim E-İmar

Aydın E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Bozdoğan E-İmar, Buharkent E-İmar, Çine E-İmar, Efeler E-İmar, Germencik E-İmar, İncirliova E-İmar, Karacasu E-İmar, Karpuzlu E-İmar, Koçarlı E-İmar, Köşk E-İmar, Kuyucak E-İmar, Nazilli E-İmar, Sultanhisar E-İmar, Yenipazar E-İmar

Aydın E İmar

İmar durumu sorgulaması Aydın ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Aydın ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Aydın İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Aydın Parsel Sorgulama

Aydın Parsel Sorgula

Aydın parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Aydın ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.