logo

Bitlis E-İmar


BİTLİS E-İMAR

Bitlis E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Bitlis Merkez E-İmar

Adilcevaz E-İmar

Ahlat E-İmar

Güroymak E-İmar

Hizan E-İmar

Mutki E-İmar

Tatvan E-İmar

Bitlis E-İmar Durumu Sorgulama

Bitlis E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Mutki E-İmar

Bitlis E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Bitlis Merkez E-İmar, Adilcevaz E-İmar, Ahlat E-İmar, Güroymak E-İmar, Hizan E-İmar, Tatvan E-İmar

 

Bitlis E İmar

İmar durumu sorgulaması Bitlis ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Bitlis ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Bitlis İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bitlis Parsel Sorgulama

Bitlis Parsel Sorgula

Bitlis parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Bitlis ada parsel sorgulama sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.