logo

Burdur E-İmar


BURDUR E-İMAR

Burdur E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Ağlasun E-İmar

Altınyayla E-İmar

Bucak E-İmar

Çavdır E-İmar

Çeltikçi E-İmar

Gölhisar E-İmar

Karamanlı E-İmar

Kemer E-İmar

Burdur Merkez E-İmar

Tefenni E-İmar

Yeşilova E-İmar

Burdur İmar Durumu Sorgulama

Burdur E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Gölhisar E-İmar

Burdur E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ağlasun E-İmar, Altınyayla E-İmar, Bucak E-İmar, Çavdır E-İmar, Çeltikçi E-İmar, Karamanlı E-İmar, Kemer E-İmar, Burdur Merkez E-İmar, Tefenni E-İmar, Yeşilova E-İmar

Burdur E İmar

İmar durumu sorgulaması Burdur ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları buna bağlı olarak yapılaşma koşulları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Burdur İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Burdur İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Burdur Parsel Sorgulama

Burdur Parsel Sorgula

Burdur parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Burdur ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.