logo

Çanakkale E-İmar


ÇANAKKALE E-İMAR

Çanakkale E İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Ayvacık E-İmar

Bayramiç E-İmar

Biga E-İmar

Bozcaada E-İmar

Çan E-İmar

Eceabat E-İmar

Ezine E-İmar

Gelibolu E-İmar

Gökçeada(İmroz) E-İmar

Lapseki E-İmar

Çanakkale Merkez E-İmar

Yenice E-İmar

Çanakkale İmar Durumu Sorgulama

Çanakkale E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Çanakkale Merkez E-İmarGelibolu E-İmar

Çanakkale E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ayvacık E-İmar, Bayramiç E-İmar, Biga E-İmar, Bozcaada E-İmar, Çan E-İmar, Eceabat E-İmar, Ezine E-İmar, Gökçeada(İmroz) E-İmar, Lapseki E-İmar, Yenice E-İmar

Çanakkale E İmar

İmar durumu sorgulaması Çanakkale ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Çanakkale İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Çanakkale İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Çanakkale Parsel Sorgulama

Çanakkale Parsel Sorgula

Çanakkale parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Çanakkale ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.