logo

Çorum E-İmar


ÇORUM E-İMAR

Çorum E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Çorum Merkez E-İmar

Alaca E-İmar

Bayat E-İmar

Boğazkale E-İmar

Dodurga E-İmar

İskilip E-İmar

Kargı E-İmar

Laçin E-İmar

Mecitözü E-İmar

Oğuzlar E-İmar

Ortaköy E-İmar

Osmancık E-İmar

Sungurlu E-İmar

Uğurludağ E-İmar

Çorum İmar Durumu Sorgulama

Çorum E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Çorum Merkez E-İmar

Çorum E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Alaca E-İmar, Bayat E-İmar, Boğazkale E-İmar, Dodurga E-İmar, İskilip E-İmar, Kargı E-İmar, Laçin E-İmar, Mecitözü E-İmar, Oğuzlar E-İmar, Ortaköy E-İmar, Osmancık E-İmar, Sungurlu E-İmar, Uğurludağ E-İmar

Çorum E İmar

İmar durumu sorgulaması Çorum ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Çorum İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Çorum İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Çorum Parsel Sorgulama

Çorum Parsel Sorgula

Çorum parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Çorum ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.