logo

Erzurum E-İmar


ERZURUM E-İMAR

Erzurum E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Aşkale E-İmar

Aziziye(Ilıca) E-İmar

Çat E-İmar

Hınıs E-İmar

Horasan E-İmar

İspir E-İmar

Karaçoban E-İmar

Karayazı E-İmar

Köprüköy E-İmar

Narman E-İmar

Oltu E-İmar

Olur E-İmar

Palandöken E-İmar

Pasinler E-İmar

Pazaryolu E-İmar

Şenkaya E-İmar

Tekman E-İmar

Tortum E-İmar

Uzundere E-İmar

Yakutiye E-İmar

Erzurum E-İmar Durumu Sorgulama

Erzurum E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Yakutiye E-İmar

Erzurum E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Aşkale E-İmar, Aziziye(Ilıca) E-İmar, Çat E-İmar, Edirne Merkez E-İmar, Hınıs E-İmar, Horasan E-İmar, İspir E-İmar, Karaçoban E-İmar, Karayazı E-İmar, Köprüköy E-İmar, Narman E-İmar, Oltu E-İmar, Olur E-İmar, Palandöken E-İmar, Pasinler E-İmar, Pazaryolu E-İmar, Şenkaya E-İmar, Tekman E-İmar, Tortum E-İmar, Uzundere E-İmar

Erzurum E İmar

İmar durumu sorgulaması Erzurum ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Erzurum İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Erzurum İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Erzurum Parsel Sorgulama

Erzurum Parsel Sorgula

Erzurum parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Erzurum ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.