logo

Eskişehir E-İmar


ESKİŞEHİR E-İMAR

Eskişehir E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Alpu E-İmar

Beylikova E-İmar

Çifteler E-İmar

Edirne Merkez E-İmar

Günyüzü E-İmar

Han E-İmar

İnönü E-İmar

Mahmudiye E-İmar

Mihalgazi E-İmar

Mihalıççık E-İmar

Odunpazarı E-İmar

Sarıcakaya E-İmar

Seyitgazi E-İmar

Sivrihisar E-İmar

Tepebaşı E-İmar

Eskişehir E-İmar Durumu Sorgulama

Eskişehir E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Tepebaşı E-İmarOdunpazarı E-İmar

Eskişehir E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Alpu E-İmar, Beylikova E-İmar, Çifteler E-İmar, Günyüzü E-İmar, Han E-İmar, İnönü E-İmar, Mahmudiye E-İmar, Mihalgazi E-İmar, Mihalıççık E-İmar, Sarıcakaya E-İmar, Seyitgazi E-İmar, Sivrihisar E-İmar, Edirne Merkez E-İmar

Eskişehir E İmar

İmar durumu sorgulaması Eskişehir ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Eskişehir İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Eskişehir İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Eskişehir Parsel Sorgulama

Eskişehir Parsel Sorgula

Eskişehir parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Eskişehir ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.