logo

Hatay E-İmar


HATAY E-İMAR

Hatay E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Altınözü E-İmar

Antakya E-İmar

Belen E-İmar

Dörtyol E-İmar

Erzin E-İmar

Hassa E-İmar

İskenderun E-İmar

Kırıkhan E-İmar

Kumlu E-İmar

Reyhanlı E-İmar

Samandağ E-İmar

Yayladağı E-İmar

Hatay E-İmar Durumu Sorgulama

Hatay E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Altınözü E-İmar

Hatay E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Antakya E-İmar, Belen E-İmar, Dörtyol E-İmar, Erzin E-İmar, Hassa E-İmar, İskenderun E-İmar, Kırıkhan E-İmar, Kumlu E-İmar, Reyhanlı E-İmar, Samandağ E-İmar, Yayladağı E-İmar

Hatay E İmar

İmar durumu sorgulaması Hatay ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları ve buna bağlı olarak yapılaşma koşulları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Hatay İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Hatay İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hatay Parsel Sorgulama

Hatay Parsel Sorgula

Hatay parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Hatay ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.