logo

İzmir E-İmar


İZMİR E-İMAR

İzmir E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Aliağa E-İmar

Balçova E-İmar

Bayındır E-İmar

Bayraklı E-İmar

Bergama E-İmar

Beydağ E-İmar

Bornova E-İmar

Buca E-İmar

Çeşme E-İmar

Çiğli E-İmar

Dikili E-İmar

Foça E-İmar

Gaziemir E-İmar

Güzelbahçe E-İmar

Karabağlar E-İmar

Karaburun E-İmar

Karşıyaka E-İmar

Kemalpaşa E-İmar

Kınık E-İmar

Kiraz E-İmar

Konak E-İmar

Menderes(Cumaovası) E-İmar

Menemen E-İmar

Narlıdere E-İmar

Ödemiş E-İmar

Seferihisar E-İmar

Selçuk E-İmar

Tire E-İmar

Torbalı E-İmar

Urla E-İmar

İzmir E-İmar Durumu Sorgulama

İzmir E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Aliağa E-İmarKemalpaşa E-İmarSeferihisar E-İmarTorbalı E-İmarKonak E-İmarMenderes(Cumaovası) E-İmarNarlıdere E-İmarBayraklı E-İmarKarabağlar E-İmar

İzmir E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Balçova E-İmar, Bayındır E-İmar, Bergama E-İmar, Beydağ E-İmar, Bornova E-İmar, Buca E-İmar, Çeşme E-İmar, Çiğli E-İmar, Dikili E-İmar, Foça E-İmar, Gaziemir E-İmar, Güzelbahçe E-İmar,Karaburun E-İmar, Karşıyaka E-İmar, Kınık E-İmar, Kiraz E-İmar, Menemen E-İmar, Ödemiş E-İmar, Selçuk E-İmar, Tire E-İmar, Urla E-İmar

İzmir E İmar

İmar durumu sorgulaması İzmir ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

İzmir İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

İzmir İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İzmir Parsel Sorgulama

İzmir Parsel Sorgula

İzmir parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

İzmir ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.