logo

Kayseri E-İmar


KAYSERİ E-İMAR

Kayseri E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akkışla E-İmar

Bünyan E-İmar

Develi E-İmar

Felahiye E-İmar

Hacılar E-İmar

İncesu E-İmar

Kocasinan E-İmar

Melikgazi E-İmar

Özvatan(Çukur) E-İmar

Pınarbaşı E-İmar

Sarıoğlan E-İmar

Sarız E-İmar

Talas E-İmar

Tomarza E-İmar

Yahyalı E-İmar

Yeşilhisar E-İmar

Kayseri E-İmar Durumu Sorgulama

Kayseri E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Bünyan E-İmar

Kayseri E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Akkışla E-İmar, Develi E-İmar, Felahiye E-İmar, Hacılar E-İmar, İncesu E-İmar, Kocasinan E-İmar, Melikgazi E-İmar, Özvatan(Çukur) E-İmar, Pınarbaşı E-İmar, Sarıoğlan E-İmar, Sarız E-İmar, Talas E-İmar, Tomarza E-İmar, Yahyalı E-İmar, Yeşilhisar E-İmar

Kayseri E İmar

İmar durumu sorgulaması Kayseri ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kayseri İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kayseri İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kayseri Parsel Sorgulama

Kayseri Parsel Sorgula

Kayseri parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Kayseri ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.