logo

Kütahya E-İmar


KÜTAHYA E-İMAR

Kütahya E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Altıntaş E-İmar

Aslanapa E-İmar

Çavdarhisar E-İmar

Domaniç E-İmar

Dumlupınar E-İmar

Emet E-İmar

Gediz E-İmar

Hisarcık E-İmar

Kütahya Merkez E-İmar

Pazarlar E-İmar

Simav E-İmar

Şaphane E-İmar

Tavşanlı E-İmar

Kütahya İmar Durumu Sorgulama

Kütahya E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Kütahya Merkez E-İmar

Kütahya E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Altıntaş E-İmar, Aslanapa E-İmar, Çavdarhisar E-İmar, Domaniç E-İmar, Dumlupınar E-İmar, Emet E-İmar, Gediz E-İmar, Hisarcık E-İmar, Pazarlar E-İmar, Simav E-İmar, Şaphane E-İmar, Tavşanlı E-İmar

Kütahya E İmar

İmar durumu sorgulaması Kütahya ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kütahya İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kütahya İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kütahya Parsel Sorgulama

Kütahya Parsel Sorgula

Kütahya parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Kütahya ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.