logo

Malatya E-İmar


MALATYA E-İMAR

Malatya E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akçadağ E-İmar

Arapkir(Arapgir) E-İmar

Arguvan E-İmar

Battalgazi E-İmar

Darende E-İmar

Doğanşehir E-İmar

Doğanyol E-İmar

Hekimhan E-İmar

Kale E-İmar

Kuluncak E-İmar

Malatya Merkez E-İmar

Pütürge(Pötürge) E-İmar

Yazıhan E-İmar

Yeşilyurt E-İmar

Malatya İmar Durumu Sorgulama

Malatya E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Malatya Merkez E-İmar

Malatya E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Akçadağ E-İmar, Arapkir(Arapgir) E-İmar, Arguvan E-İmar, Battalgazi E-İmar, Darende E-İmar, Doğanşehir E-İmar, Doğanyol E-İmar, Hekimhan E-İmar, Kale E-İmar, Kuluncak E-İmar, Pütürge(Pötürge) E-İmar, Yazıhan E-İmar, Yeşilyurt E-İmar

Malatya E İmar

İmar durumu sorgulaması Malatya ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Malatya İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Malatya İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Malatya Parsel Sorgulama

Malatya Parsel Sorgula

Malatya parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Malatya ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.