logo

Mersin E-İmar


MERSİN E-İMAR

Mersin E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akdeniz E-İmar

Anamur E-İmar

Aydıncık E-İmar

Bozyazı E-İmar

Çamlıyayla E-İmar

Erdemli E-İmar

Gülnar(Gülpınar) E-İmar

Mezitli E-İmar

Mut E-İmar

Silifke E-İmar

Tarsus E-İmar

Toroslar E-İmar

Yenişehir E-İmar

Mersin E-İmar Durumu Sorgulama

Mersin E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Tarsus E-İmar

Mersin E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Akdeniz E-İmar, Anamur E-İmar, Aydıncık E-İmar, Bozyazı E-İmar, Çamlıyayla E-İmar, Erdemli E-İmar, Gülnar (Gülpınar) E-İmar, Mezitli E-İmar, Mut E-İmar, Silifke E-İmar, Toroslar E-İmar, Yenişehir E-İmar

Mersin E İmar

İmar durumu sorgulaması Mersin ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Mersin İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Mersin İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Mersin Parsel Sorgulama

Mersin Parsel Sorgula

Mersin parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Mersin ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.