logo

Muğla E-İmar


MUĞLA E-İMAR

Muğla E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Bodrum E-İmar

Dalaman E-İmar

Datça E-İmar

Fethiye E-İmar

Kavaklıdere E-İmar

Köyceğiz E-İmar

Marmaris E-İmar

Muğla Merkez E-İmar

Milas E-İmar

Ortaca E-İmar

Ula E-İmar

Yatağan E-İmar

Muğla İmar Durumu Sorgulama

Muğla E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Fethiye E-İmarMuğla Merkez E-İmarMilas E-İmar

Muğla E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Bodrum E-İmar, Dalaman E-İmar, Datça E-İmar, Kavaklıdere E-İmar, Köyceğiz E-İmar, Marmaris E-İmar, Ortaca E-İmar, Ula E-İmar, Yatağan E-İmar

Muğla E İmar

İmar durumu sorgulaması Muğla ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Muğla İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Muğla İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Muğla Parsel Sorgulama

Muğla Parsel Sorgula

Muğla parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Muğla ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.