logo

Rize E-İmar


RİZE E-İMAR

Rize E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Ardeşen E-İmar

Çamlıhemşin E-İmar

Çayeli E-İmar

Derepazarı E-İmar

Fındıklı E-İmar

Güneysu E-İmar

Hemşin E-İmar

İkizdere E-İmar

İyidere E-İmar

Kalkandere E-İmar

Rize Merkez E-İmar

Pazar E-İmar

Rize E-İmar Durumu Sorgulama

Rize E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Rize Merkez E-İmar

Rize E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ardeşen E-İmar, Çamlıhemşin E-İmar, Çayeli E-İmar, Derepazarı E-İmar, Fındıklı E-İmar, Güneysu E-İmar, Hemşin E-İmar, İkizdere E-İmar, İyidere E-İmar, Kalkandere E-İmar, Pazar E-İmar

Rize E İmar

İmar durumu sorgulaması Rize ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Rize İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Rize İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Rize Parsel Sorgulama

Rize Parsel Sorgula

Rize parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Rize ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.