logo

Samsun E-İmar


SAMSUN E-İMAR

Samsun E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Alaçam E-İmar

Asarcık E-İmar

Atakum E-İmar

Ayvacık E-İmar

Bafra E-İmar

Canik E-İmar

Çarşamba E-İmar

Havza E-İmar

İlkadım E-İmar

Kavak E-İmar

Ladik E-İmar

Ondokuzmayıs(Ballıca) E-İmar

Salıpazarı E-İmar

Tekkeköy E-İmar

Terme E-İmar

Vezirköprü E-İmar

Yakakent E-İmar

Samsun E-İmar Durumu Sorgulama

Samsun E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Atakum E-İmarBafra E-İmar,İlkadım E-İmar

Samsun E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Alaçam E-İmar, Asarcık E-İmar, Ayvacık E-İmar, Canik E-İmar, Çarşamba E-İmar, Havza E-İmar, Kavak E-İmar, Ladik E-İmar, Ondokuzmayıs(Ballıca) E-İmar, Salıpazarı E-İmar, Tekkeköy E-İmar, Terme E-İmar, Vezirköprü E-İmar, Yakakent E-İmar

Samsun E İmar

İmar durumu sorgulaması Samsun ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Samsun İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Samsun İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Samsun Parsel Sorgulama

Samsun Parsel Sorgula

Samsun parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Samsun ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.