logo

Sivas E-İmar


SİVAS E-İMAR

Sivas E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akıncılar E-İmar

Altınyayla E-İmar

Divriği E-İmar

Doğanşar E-İmar

Gemerek E-İmar

Gölova E-İmar

Gürün E-İmar

Hafik E-İmar

İmranlı E-İmar

Kangal E-İmar

Koyulhisar E-İmar

Sivas Merkez E-İmar

Suşehri E-İmar

Şarkışla E-İmar

Ulaş E-İmar

Yıldızeli E-İmar

Zara E-İmar

Sivas E-İmar Durumu Sorgulama

Sivas E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Sivas Merkez E-İmar

Sivas E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Akıncılar E-İmar, Altınyayla E-İmar, Divriği E-İmar, Doğanşar E-İmar, Gemerek E-İmar, Gölova E-İmar, Gürün E-İmar, Hafik E-İmar, İmranlı E-İmar, Kangal E-İmar, Koyulhisar E-İmar,  Suşehri E-İmar, Şarkışla E-İmar, Ulaş E-İmar, Yıldızeli E-İmar, Zara E-İmar

Sivas E İmar

İmar durumu sorgulaması Sivas ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Sivas İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sivas İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Sivas Parsel Sorgulama

Sivas Parsel Sorgula

Sivas parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Sivas ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.