logo

Trabzon E-İmar


TRABZON E-İMAR

Trabzon E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Akçaabat E-İmar

Araklı E-İmar

Arsin E-İmar

Beşikdüzü E-İmar

Çarşıbaşı E-İmar

Çaykara E-İmar

Dernekpazarı E-İmar

Düzköy E-İmar

Hayrat E-İmar

Köprübaşı E-İmar

Maçka E-İmar

Trabzon Merkez E-İmar

Of E-İmar

Sürmene E-İmar

Şalpazarı E-İmar

Tonya E-İmar

Vakfıkebir E-İmar

Yomra E-İmar

Trabzon E-İmar Durumu Sorgulama

Trabzon E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Trabzon Merkez E-İmar

Trabzon E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Akçaabat E-İmar, Araklı E-İmar, Arsin E-İmar, Beşikdüzü E-İmar, Çarşıbaşı E-İmar, Çaykara E-İmar, Dernekpazarı E-İmar, Düzköy E-İmar, Hayrat E-İmar, Köprübaşı E-İmar, Maçka E-İmar, Of E-İmar, Sürmene E-İmar, Şalpazarı E-İmar, Tonya E-İmar, Vakfıkebir E-İmar, Yomra E-İmar

Trabzon E İmar

İmar durumu sorgulaması Trabzon ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Trabzon İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Trabzon İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Trabzon Parsel Sorgulama

Trabzon Parsel Sorgula

Trabzon parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Trabzon ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.