logo

Van E-İmar


VAN E-İMAR

Van E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Bahçesaray E-İmar

Başkale E-İmar

Çaldıran E-İmar

Çatak E-İmar

Edremit(Gümüşdere) E-İmar

Erciş E-İmar

Gevaş E-İmar

Gürpınar E-İmar

Van Merkez E-İmar

Muradiye E-İmar

Özalp E-İmar

Saray E-İmar

İpekyolu E-İmar

Tuşba E-İmar

 

Van İmar Durumu Sorgulama

Van E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Van Merkez E-İmar, İpekyolu E-İmar

Van E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Bahçesaray E-İmar, Başkale E-İmar, Çaldıran E-İmar, Çatak E-İmar, Edremit(Gümüşdere) E-İmar, Erciş E-İmar, Gevaş E-İmar, Gürpınar E-İmar, Muradiye E-İmar, Özalp E-İmar, Saray E-İmar, Tuşba E-İmar

Van E İmar

İmar durumu sorgulaması Van ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Van ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Van İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Van Parsel Sorgulama

Van Parsel Sorgula

Van parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Van ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.