logo

Balıkesir E-İmar


BALIKESİR E-İMAR

Balıkesir E-İmar durumunuzu harita üzerinden veya aşağıdaki sekmeden tek tıkla sorgulayabilirsiniz.

Ayvalık E-İmar

Balya E-İmar

Bandırma E-İmar

Bigadiç E-İmar

Burhaniye E-İmar

Dursunbey E-İmar

Edremit E-İmar

Erdek E-İmar

Gömeç E-İmar

Gönen E-İmar

Havran E-İmar

İvrindi E-İmar

Karesi E-İmar

Kepsut E-İmar

Manyas E-İmar

Marmara E-İmar

Balıkesir Merkez E-İmar

Savaştepe E-İmar

Sındırgı E-İmar

Susurluk E-İmar

Balıkesir E-İmar Durumu Sorgulama

Balıkesir E İmar sorgulama hizmeti olan ilçeler: Balıkesir Merkez E-İmarBandırma E-İmarEdremit E-İmarGönen E-İmarHavran E-İmar, Karesi E-İmar

Balıkesir E İmar sorgulama hizmeti olmayan ilçeler: Ayvalık E-İmar, Balya E-İmar, Bigadiç E-İmar, Burhaniye E-İmar, Dursunbey E-İmar, Erdek E-İmar, Gömeç E-İmar, İvrindi E-İmar, Kepsut E-İmar, Manyas E-İmar, Marmara E-İmar, Savaştepe E-İmar, Sındırgı E-İmar, Susurluk E-İmar

Balıkesir E İmar

İmar durumu sorgulaması Balıkesir ilinde E İmar hizmeti olan Belediye’nin internet sitesinden online olarak yapılabileceği gibi Belediye’ye gidilerek de yapılabilmektedir. İmar durumları parselin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Balıkesir ana İmar durumu sorgulamasını yapabilmeniz için taşınmazın mahalle, ada, parsel gibi bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler ile ilgili belediyeden E-İmar sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Balıkesir İmar durumu sorgulamanız ile taşınmazın pafta bilgilerini, kaç metrekare olduğunu, imarının bulunup bulunmadığı, imarı var ise hangi alanda kaldığını (Konut Alanı, Ticaret Alanı, Park Alanı, Sosyal Alan, Yol Alanı vb.) ilgili imar gösteriminde yapılaşma koşulları (TAKS, KAKS, çekme mesafesi, yapı yüksekliği vb.)bilgilerini öğrenebilirsiniz.  Resmi imar durumuna ise belediye ye giderek ulaşabilirsiniz.

Ada Parsel nedir, imar sorgulama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İmar planı nedir, imar planı alanları, imar planı yapılaşma koşulları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Balıkesir Parsel Sorgulama

Balıkesir Parsel Sorgula

Balıkesir parsel sorgulama işlemini sitemizin ana sayfasında yer alan parsel sorgula butonuna tıkladığınızda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası alt yapısının kullanıldığı bölüme aktarılıp sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sayfada idari (il, ilçe, ada, parsel bilgileri ile), coğrafi (koordinat bilgileri ile), adres sekmelerinden birini kullanarak veya (i) haritandan sorgula butonuna tıklayıp harita üzerinden parsel aramanızı yapabilirsiniz.

Balıkesir ada parsel sorgulama  sayesinde, sorgulama yapacağınız taşınmazın, konum, alan, ulaşım bağlantıları vb. bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır detaylı bilgi almak için tıklayınız.